Özel Ambalajlar

Özel Uygulamalar

Şirketimizin yenilikçi potansiyeli, sürekli olarak yeni kompozit teknolojileri ve işlemleri geliştirmemize izin veriyor. Burada bazı örnekler bulabilirsiniz.

Tazeliğin uzun süre korunması için tek yönlü basınç rahatlatıcı valf

Kahve ve mayalanmış hamur gibi birçok gıda ambalaj içerisinde gaz üretir. İşte bu durumda, Wipf bünyesinde geliştirilmiş olan tek-yönlü WICOVALVE®  tam anlamıyla çözümdür . Valfimiz gıda tarafından üretilen gazın ambalajdan dışarı çıkmasına izin verirken içeriye oksijen girmesine engel olur.  Bu işlev, ürünün ideal şekilde muhafaza edilmesine önemli ölçüde katkıda bulunur.

Çift Bölme Sistemi

Yeni çift bölme sistemi ve şeffaf bariyer sayesinde iki farklı içerik tek bir torbada sızdırmaz bir şekilde paketlenebiliyor. Alüminyum içermeyen bir POLIVEL® kompozit folyodan oluşan yeni ambalaj, yırtma çentikleri ve bir lazer açma yırtma yardımıyla donatıldı.

Optimize Edilmiş Torba Geometrisine Sahip Dikey Torba

Dar mühür dikişleri sayesinde evcil hayvan yemi torbalarında (100 gr içerik) pencereli bir kutuya artık 22 yerine 24 torba yerleştirilebiliyor, bu da hem taşımada, hem de depoda ve satış raflarında yer tasarrufu sağlıyor. Bu torba 2010 yılında «kaynak verimliliği» kategorisinde AluFoil Trophy ile ödüllendirildi.

Yetiştirilebilen Malzemeden Kompozit Folyolar

İsteğe bağlı olarak, %96’ya varan oranda organik malzeme içeren kompozit folyolar sağlayabiliyoruz. Burada eskiden beri bilinen ahşap malzemelerin yanında patates ve mısır nişastaları kompozit folyo üretiminde kullanılıyor. Bunlar özellikle gıda, evcil hayvan yemi ve gıda dışı alanlarda kullanılmaya Uygun.