Gıda Dışı

Agresif içerikli ürünler için koruma

Kuru veya yaş gıda dışı ürünler genellikle higroskopik (su çeken), yoğun koku içeren veya agresif yapıdadır. Temizlik ürünleri, çimento, çamaşır deterjanları ve gübreler zorlu güvenlik standartları gerektirmektedir ve bu nedenle ağır şart sızdırmazlığında, çok katlı lamine malzemeler kullanılarak paketlenmelidir. 

Örneğin alüminyum kompozit torbalarımız kimyasal dolum malzemelerinin paketlenmesi için uygundur. Bunlar yüksek bir mekanik koruma etkisinin yanında çok yüksek oksijen ve su buharı bariyeri ve yüksek ışık korumasıyla da öne çıkıyor.

Bag on Valve Sistemi

BOV sistemi, hijyenik temizlikte bir alüminyum torbayı, basınç atındaki bir sprey şişesine kaynaklanan bir valfle birleştiriyor. Üç ve dört katlı POLIALUVEL® kompozit folyoların bariyer özellikleri ışık, oksijen ve su buharı girmesini engelliyor. En yüksek hijyen şartlarını ve kimyasal ve agresif içeriklerin korunmasıyla ilgili yüksek bir güvenlik standardını yerine getiriyor. Kompozit folyolar hem akışkan, hem de yoğun içeriklere uygundur.

Kozmetik Endüstrisi için Lüks Dikey Torbalar

Antig-Aging çözümleri uzmanı Laboratoires Filorga, yeni bir ürün tanıttı: Cildi gençleştirici maddelerle besleyen bir el ve tırnak maskesi. Bu yenilikçi ürün ilk kez biçimini koruyan dikey bir torbada sunuldu. Dikey torba özellikle agresif içerik malzemelerine uygun olan bir POLIALUVEL® kompozit malzemeden üretildi. Bunun için 200µ’luk bir malzeme kalınlığı seçildi. Çok yüksek bir baskı kalitesi elde etmek için folyoya derin baskı tekniğiyle, kısmen mat boyayla baskı yapıldı. Bunun yanında müşteri ambalajı yırtma çentiği, lazer perforasyon ve fermuar gibi çeşitli rahatlık yardımlarıyla donattı.

Çok İşlevli Dikey Torba

İki katlı POLIVEL® kompozit malzemeden üretilen dikey torba çok işlevli ve karıştırma ve çalışma kabı olarak kullanılabiliyor. Bu yenilik sayesinde Swiss Star 2004 ve World Star 2004 ile ödüllendirildik.

Torba lazer perforasyon boyunca düz bir çizgi halinde yırtılıp bir “bardak” haline getirilebiliyor. Dikey torba artık bir kap işlevi görüyor ve pratik çalışma aracı olarak kullanılabiliyor.

 

Eşsiz, Milimetrik Torba Geometrisi

Metal kaplama POLIVEL® kompozit folyo sayesinde size agresif içerikler, örneğin yazıcı kartuşları için en güvenli ambalajı sunabiliyoruz. Baskı kartuşlarının sorunsuz olarak uygulanabilmesi için torbanın üretimi milimetrik olarak içeriğe uyduruldu. Örneğin ürün numarası parti numarası, vergi markaları vs. gibi önemli bilgileri inkjet yöntemiyle en iyi kalitede kompozit folyoya ya da torbaya basabiliyoruz.

Fuar Sunumları için Etkileyici Örnek Ambalaj

20 yıldan uzun bir süredir dolum ve ambalaj endüstrisinde faaliyet gösteren Fransız şirketi Cofatech SA, Monaco’da düzenlenen Luxe Pack 2015 fuarında müşterilerine dijital baskılı bir örnek ambalajla sürpriz yaptı. Örnek ambalaj için üç katlı bir POLIALUVEL® kompozit malzeme kullanıldı. Bu kompozit kombinasyonu, örneğin kremler ya da parfümler gibi çok agresif içeriklerde de optimal bir koruma olanağı sağlıyor.