Lezzet Düşkünleri İçin Paketleme

Gıda ürünlerinin paketlenmesi yaratıcılığımızı geliştirmektedir. Gıdaların oldukça hassas ürünler olması ve müşterilerimizle süregelen yakın diyaloğumuz sayesinde, en uygun paketleme konusundaki vaadimize ulaşmamızı sağlamaktadır.

Gıda segmentinde, kuru gıda ve yaş gıda paketlemesi şeklinde bir ayrışma sözkonusudur. Lahana turşusu, çorba, sos, hazır yemek gibi yaş ürün ambalajları, sıcak dolum, pastörizasyon ve sterilizasyon gibi işlemlere dayanıklı olmalıdır. Ambalajın iyi bir laminasyona sahip olması, kokusuz olması ve yüksek hijyen standartlarına uygun olması gıda uygulamaları için oldukça  önemli olmakla birlikte, gıda ambalajının optimize edilmesi konusunda ürünün sunumu ve taşınma-depolama sırasındaki koruma özellikleri de gözönünde bulundurulmalıdır.

Uzun süre dayanması için steril ambalajlı mısır koçanı

Şilili Agrícola Nova S.A şirketi, mısır koçanlarını ünlü, yerel Agrinova markasıyla steril korumaya uygun bir POLIVEL® dikey torbada satıyor. Torba doğrudan mikrodalgada 800W’de ısıtıldığından, bir POLIVEL® paketine karar verdik. Yüksek kaliteli paket bu tür bir kullanıma çok uygundur. Yalnızca daha uzun süreli dayanıklılık sunmuyor, ayrıca aroma kaybına, oksidasyona, neme ve yabancı kokulara karşı da koruyor. Uygunluk yardımı olarak yırtma oyukları, çift lazer açma yardımı ve görüntü penceresi kullanıldı. Folyoya kaliteli derin baskı tekniğiyle baskı yapıldı.

Kenya’daki mango projesi için yeni dikey torba

Wipf AG, Azuri Health Ltd’yi kurutulmuş mango dilimleri için yeni dikey torbanın grafik uygulaması ve üretimi konusunda destekliyor. Bu çağdaş ambalaj dijital baskıyla gerçekleştirildi ve yırtma çentiklerine, bir lazer perforasyona ve görüntü penceresine sahip. Mümkün olduğu kadar yüksek bir ürün koruması sağlamak için bir POLIVEL® 2 kat kompozit kullanılıyor. Bu kompozit malzeme, kalitenin uzun süre aynı kalmasını garanti ediyor ve kurutulmuş mangoları aroma kaybından, nemden ve yabancı kokulardan koruyor.

Kapsül sistemleri - bir başarı öyküsü devam ediyor

Kahve, çay ya da bebek sütü kapsülleri büyüyen bir pazar. Mümkün olan en iyi sonucun elde edilebilmesi için su sıcaklığı, su miktarı ya da basınç gibi tüm faktörlerin etkileşimi uyumlu hale getirilmek zorunda. Çoğu sistemde kapsüllerin kapak folyosu, ultrason aracılığıyla kapsülün gövdesine mühürlenen, yüksek bariyer fonksiyonlu iki ya da üç kat şeffaf POLIVEL® kompozit folyosundan oluşuyor. Geliştirme departmanımız yıllar boyunca ve birçok test işleminde kapak folyolarını test ederek bu zorlu hazırlama sürecini gerçekleştirdi.

Organik meyve soslarının pratik ambalajı

Wipf AG, Fransız küçük işletmesi Apiflor’un seçkin organik meyve sosları “Coulis” için dört farklı alüminyum içermeyen dikey torba üretti. 200 gram kapasiteli dikey torba, üç katlı, sterilize edilebilen bir POLIVEL® kompozitten üretildi ve derin baskıyla üzerine baskı yapıldı. Torba departmanımız kolay kullanımı sağlamak için ambalaja bir ağız (döner kapaklı) ekledi. Bu açma yardımı içindekileri temiz bir şekilde dökülmesini garanti ediyor ve torba istendiği zaman tekrar hava geçirmez şekilde kapatılabiliyor. Entegre görüş penceresi ise ambalajı her satış rafında göz alıcı hale getiriyor.

Kağıt Görünümlü Dikey Torbayla Dikkat Çekin

Wipf AG, 50 yıldan uzun süredir hazır yemek üreten İspanyol şirketi Für Conservas Huertas için ilk kez kağıt görünümlü dikey torba üretme olanağı buldu. Müşteri, satış raflarında daha fazla dikkat çekmesini sağlayacak bir torba istiyordu. Karton görünümü sayesinde bu etki derin baskıyla bir mat boya kullanılarak elde edildi. 350 gram kapasiteli dikey torba, üç katlı, sterilize edilebilen bir POLIVEL® kompozit malzemeden üretildi. Alüminyum içermeyen kompozit malzeme ekolojik açıdan çok değerli. Yırtma çentikleri ve lazer perforasyon yardımcı araç kullanmadan kolay açılmasını sağlıyor.

 

Dijital Baskılı Küçük Porsiyon Paketleri

Alman aile işletmesi Zeisner & Co. Uzun yıllardır seçme baharat karışımlarıyla meze üretiyor. Zeisner ürünlerinin başarısının yalnızca uzun yıllara dayanan deneyimden değil, aynı zamanda doğru ambalaj ve baskı türü seçiminden kaynaklandığı bu örnekte görülüyor. Her biri 20 ml’lik bir içeriği olan çeşitli porsiyon paketleri dayanıklı bir POLIALUVEL® Agress kompozit malzemesinden üretiliyor. Bu malzeme kombinasyonu özellikle agresif dolum ürünlerinde de optimal koruma sağlıyor. Optimum bir tasarım sonucunu kısa sürede elde etmek için porsiyon paketlerinin üzerine dijital baskı yapıldı. Büyük çeşit miktarında böyle küçük bir baskı adedi için dijital baskı, mükemmel uyum sağlayan esnek bir araç.