Haberler

WIPF AG İLK KEZ TÜRKİYE PAZARI İÇİN KAHVE KAPSÜLÜ ÜST FOLYOSU ÜRETİYOR

Türk firması Mokka Kahve girişimci ruhuyla kapsül ürünleri ile de artık pazarda. Mokka yerel pazarı bu enerjiyle önemli ölçüde canlandırmak istiyor.  Özellikle de Türkiye’deki kapsül piyasası henüz çok dolu değil iken. Wipf AG ilk kez altı çeşit kahve kapsülünün üst folyosunu Mokka ile Türk pazarına da üretmeye başladı.

YENİ WEB SİTESİ ON-LINE

Yeni design edilen internet sitemiz esnek ambalajlarla ilgili her konuda sizlere kapsamlı bilgiler sunmaktadır.

ZÜRİH KANTON BANKASININ KMU ÖDÜLÜ: Wipf AG ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Zürih Kanton Bankası 27 Ocak 2016’da sürdürülebilir gelişimi sağlayan firmaları SME ödülü ile yedinci kez ödüllendirdi. Sürdürülebilir şirketlere dağıtılan toplam ödül 150.000 İsviçre Frangı tutarındadır. Ödüller,  küçük ve orta ölçekli yatırımcılar tarafından olağanüstü sürdürülebilir teşebbüslere takdim edildi. Ödül törenine katılan 160 firma arasında üçüncülük ödülü alarak 30.000 CHF tutarını kazanmış olmaktan ayrıca gururluyuz.

5. WIPF GÜNÜ 2015’E BAKIŞ

25 Haziran’da düzenlenen 5. Wipf gününde tüm ambalaj sektörü Volketswil’de buluştu. Wipf AG’nin etkinliğine 50’den fazla profesyonel katıldı. Wipf günü, «Yeniliklerle geleceği güvenceye almak» sloganıyla üst düzey konuşmacıların konferanslarını, canlı olarak dijital baskı gösterimi ve network geliştirme programını içermiştir.

INTERPACK 2014 BÜYÜK BİR BAŞARIYDI

Ambalaj sektörünün dünyadaki en önemli fuarı olan INTERPACK bu yıl 60 ülkeden 2700 katılımcıyı ve yaklaşık 179.000 ziyaretçiyi ağırladı. Interpack bizim açımızdan büyük bir başarı oldu. Atmosfer olumlu ve bağlantılar verimliydi.

DÜNYA ÇAPINDA YENİLİK: KAHVE AMBALAJI İÇİN ORGANİK VALF

Wipf AG, dünyanın ilk organik biobozunur valfini piyasaya sürüyor. WICOVALVE® W606E, özel olarak kahve endüstrisi için geliştirildi ve organik olarak parçalanabilen kompozit malzemelerle birlikte endüstriyel EN 13432 standardına göre kompost olarak kullanılabiliyor.

Wipf AG YENİ DİJİTAL BASKI MAKİNESİNE YATIRIM YAPIYOR

Wipf AG, dünyadaki 4 beta kullanıcısı arasında ilk şirket olarak ;  ikinci dijital baskı makinası yatırımını yapıyor. HP Indigo 20000 yüksek performansı ve etkileyici baskı sonuçlarıyla öne çıkıyor. Beta sistemin kurulumu Mart2014 ilk haftalarda tamamlandı.

Dijital baskı sayesinde Wipf AG ambalaj folyolarında ve torbalarında müşteriye göre üretim

Dijital baskı sayesinde gelecekte, esnek ambalajların üzerindeki pazarlama faaliyetleri ve promosyonları kısa sürede hedef kitleye uygun bir tasarımla en küçük miktarlarda üretilebilecek. Ambalaj bu sayede çekicilik kazanıp çok daha fazlasını sağlayacak.

WIPF GRUBU 100. YILINI KUTLUYOR

Heinrich Wipf tarafından kurulan ve aile mülkiyetinde bulunan Wipf Grubu 2014 yılında 100. doğum gününü kutluyor. Dört nesle yayılan firma tarihinde gelenek ve yenilikçilik ağırlıkta. Özellikle de bu nedenle gruba ait şirketler olan ilki ambalaj piyasasındaki Wipf AG ve sonrasında zarf ve kırtasiye ürünleri piyasasındaki Elco AG ile İsviçre ve Avrupa’da lider konumuna yükselebildi.